Навесні, як тільки починає танути сніг, раніше за інших дерев прокидаються берези і починають гнати по стовбуру свій березовий сік. Люди здавна знали про цілющі властивості березового соку тому з нетерпінням чекали теплої весняної днини, щоб зібрати кришталево чистого. ледь солодкуватого березового соку.
Медичні дослідження показали, що прийом хоч одної склянки в день протягом 2-3 тижнів допоможе організму впоратися з весняною слабкістю, авітомінозом, втомою і депресією.Корисний сік і для тих. хто страждає на гастрит, виразкові хвороби, недокрів'я, головний біль, бронхіт, має проблеми з печінкою та нирками. Цей традиційний напій має більш як 30 компонентів, у т.ч. корисні цукри, високий вміст вітаміну С і солей калію. магнію т заліза, органічні кислоти та ферменти, що покращують кровообіг людиний роботу її киішківника. виводить з організму шлаки. Протипоказаний сік тим, в кого алергія на пилок берези. Збирати сік потрібно тільки в екологічно чистих лісах, тому що дерево здатне вбирати шкідливі речовини і вихлопні гази. Для збирання соку придатні берези, діаметр яких не менше 20 см. Важливо знати. що в основному сік йде в поверхневому шарі між корою і деревингою. тому глибоку дірку робити не потрібно. На відстані 20 см від землі в стовбурі дерева акуратно роблять маленький отвір. під ним прикріплюють лоточок. по якому стікатиме сік. Після того, як зібрали сік. не забудьте допомогти дереву вижити: для цього потрібно туго закрити отвір дерев'яною пробкою або мохом.
Вихованці гуртка «Квіткова фантазія» з цікавістю вивчають рослинність рідного краю. На заннятях було, зокрема, відмічено, що береза одна із самих лікарських дерев нашої країни.Діти усвідомлюють, що дбати про дерева і рослини, зберігати насадження- це обов'язок кожного громадянина.
Кер.гуртка Тузенко Н.В.
|